Cieszy się moja samorządowa dusza…

Kiedy otrzymałam prośbę o pomoc w zorganizowaniu Młodzieżowego Sejmiku Województwa Łódzkiego, pomyślałam, że to trudne zadanie, ale odmówić przecież nie mogę – bo to prośba od młodych ludzi, którzy pragną wesprzeć „dorosły” Sejmik prezentacją swojego młodzieżowego punktu widzenia.
Jeśli młodym ma być w naszym Regionie dobrze, to przecież muszą mieć prawo wyartykułowania swoich oczekiwań! W obecnej sytuacji demograficznej jest to właściwie konieczność. Przynajmniej tak właśnie sądzę.
A młodzi ludzie, którzy się do mnie zgłosili, doskonale rozumieją, że nie wolno siedzieć z założonymi rękami i narzekać, że ci „inni” wszystko robią źle – trzeba po prostu wziąć się do roboty i zacząć kształtować otaczającą nas rzeczywistość po swojemu!


Złożyłam stosowną interpelację, zwróciłam się do Przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego – i spotkałam się z dużą życzliwością! W gruncie rzeczy po prostu dołożyłam moją małą cegiełkę do planów snutych już od dawna, które przybierały formę spotkań z młodymi ludźmi w formie „lekcji o samorządzie” i Akademii Młodego Samorządowca.
Cieszę się, że doszło do inauguracji prac nad powołaniem Młodzieżowego Sejmiku Województwa Łódzkiego. Grupa inicjatywna, z którą mam zaszczyt współpracować, przybyła na spotkanie znakomicie przygotowana, z gotowymi rozwiązaniami – więc od razu mieliśmy materiał do dyskusji.
A warto zauważyć, że była to dyskusja bardzo dojrzała. Doprawdy młodzi są przyszłością narodu!
I jeszcze dygresja osobista – była to przecież okazja do refleksji na temat mojej samorządowej drogi. Muszę przyznać, iż uświadomiłam sobie, że była ona spójna i konsekwentna:

  • w szkole podstawowej i średniej zawsze szefowa klasy, w klasach końcowych szefowa szkoły (przewodnicząca samorządu szkolnego)
  • na studiach starościna roku, zaangażowana w prace rady uczelnianej
    – inicjatorka i prowadząca Studenckie Studium Wiedzy Międzynarodowej na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym
  • z racji prowadzenia firmy szkoleniowej – działaczka samorządu branżowego (kiedyś wiceprezes Izby, teraz wiceprzewodnicząca Rady Polskiej Izby Firm Szkoleniowych i od 2007 r. Pełnomocniczka Zarządu w województwie łódzkim)
  • w naszym Regionie działaczka samorządu gospodarczego (członkini Prezydium Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej, członkini zarządu Klubu 500-Łódź, czyli dominujących organizacji przedsiębiorców województwa łódzkiego, ale też członkini Polskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm i Międzynarodowego Forum Kobiet, organizatorka i prowadząca Łódzki Salon Gospodarczy)
  • w samorządzie terytorialnym – radna Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Wobec powyższego powtórzę: raduje się moja samorządowa dusza…

 

22 września 2014

 

Opublikowano przez Tomasz Wrzosek in Artykuły Bożeny Ziemniewicz

Dodaj komentarz