WYBORY SAMORZĄDOWE 2014

Szanowni Państwo,

Urodziłam się, wychowałam, mieszkam i pracuję w Łodzi. Jestem ekonomistką, absolwentką Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Łódzkim. Wielką pasją mojego życia była i jest edukacja. Najpierw po prostu uczyłam języka angielskiego, otwierając przed moimi uczniami okno na świat – znajomość tego języka stała się dla wielu z nich kluczem do lepszego życia.

Obecnie – od 21 lat – prowadzę szkołę językową, którą tworzyłam od podstaw i która sprostała wyzwaniom trudnego rynku szkoleń. BRITISH CENTRE dziś jest marką znaną nie tylko w województwie łódzkim. Z dumą podkreślam, że Firma była trzykrotnie nominowana do Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego, co dla firmy szkoleniowej jest wielkim wyróżnieniem.

Od wielu lat z zapałem propaguję ideę uczenia się przez całe życie, wierzę bowiem głęboko, że to jedyna droga wszechstronnego rozwoju – rozwoju osobistego, rozwoju społecznego, rozwoju obywatelskiego. Jestem mocno zaangażowana w działania organizacji pozarządowych – sama jestem prezesem Stowarzyszenia Lifelong Learning, zajmującego się rozwojem intelektualnym człowieka oraz wiceprzewodniczącą Łódzkiej Wojewódzkiej Rady Organizacji Działalności Pożytku Publicznego.

Działam też na rzecz samorządu gospodarczego, którego ideę ze wszech miar popieram – jestem wiceprzewodniczącą Rady Gospodarczej Województwa Łódzkiego, pracuję (społecznie!) w zarządach najważniejszych organizacji zrzeszających przedsiębiorców: Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej i Klubu 500-Łódź oraz wiceprzewodniczącą Rady Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. Jestem Ambasadorką Przedsiębiorczości Kobiet. Prowadzę Łódzki Salon Gospodarczy – miejsce spotkań wszystkich, dla których ważny jest gospodarczy rozwój Łodzi i Regionu.

Intensywne życie zawodowe nie przeszkodziło mi w założeniu rodziny – mój mąż Grzegorz jest plastykiem, mam dwoje wspaniałych dzieci: Mateusz jest studentem Politechniki Łódzkiej, Martyna studiuje na Uniwersytecie Łódzkim.

 

W Sejmiku pragnę zajmować się:

  • rozwojem gospodarczym regionu łódzkiego i tworzeniem nowych miejsc pracy w oparciu o nowoczesne i innowacyjne rozwiązania
  • współpracą zagraniczną regionu łódzkiego i pomaganiem łódzkim firmom na rynkach zagranicznych
  • wspieraniem przedsiębiorczości, szczególnie wśród ludzi młodych i zagrożonych wykluczeniem społecznym
  • rozwojem szkolnictwa zawodowego.

Szczególnie ważne są dla mnie młode rodziny, bardzo potrzebujące stabilizacji oraz seniorzy – zasługujący na dobrą opiekę zdrowotną i godziwe warunki starzenia się.

Ponadto zależy mi ogromnie na wspieraniu uczelni wyższych, odpowiedzialnych za przyszłość polskiej nauki i jakość pracowników oraz na sprawniejszym wykorzystaniu środków finansowych pochodzących z Unii Europejskiej

 

Moje doświadczenie, wiedzę i energię pragnę spożytkować dla dobra nas wszystkich, dlatego bardzo proszę o Państwa zaufanie i oddanie na mnie głosu!

Z wyrazami najgłębszego szacunku,

 

 

MATERIAŁ SFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW KOMITETU WYBORCZEGO

PLATFORMA OBYWATELSKA RP