Wybory 2018

Wybory 2018

Drogi Wyborco,

Ubiegam się o reelekcję do SEJMIKU WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO z pozycji 6 listy KKW Koalicja Obywatelska. Kim jestem? Dlaczego pragnę kontynuować pracę na rzecz mieszkańców naszego Regionu? Na to pytanie próbuję odpowiedzieć poniżej. Zapraszam do czytania!

Urodziłam się i całe życie mieszkam w Łodzi. Jestem ekonomistką, absolwentką Handlu Zagranicznego na UŁ i Studium Doktoranckiego Nauk Ekonomicznych UŁ oraz absolwentką programu dyplomatycznego w Akademii Spraw Zagranicznych.

Jestem menedżerem, od 25 lat prowadzę firmę szkoleniową, która wrosła się w Łódź – przez BRITISH CENTRE przewinęły się tysiące mieszkańców Łódzkiego, którym pomogliśmy pozyskać najważniejsze narzędzie komunikowania się z całym światem: znajomość języków obcych! Zawsze byliśmy solidną marką, co zostało dostrzeżone nawet przez Cambridge University, który nas autoryzuje jako centrum uprawnione do prowadzenia najbardziej znanych, niezwykle wartościowych egzaminów językowych (First, Advanced, Proficiency, egzaminy dla dzieci Young Learners English i wiele innych).

Całe moje życie związane jest z rozwojem i edukacją. Pomagam ludziom na różne sposoby: szkolę (jestem trenerem specjalizującym się w wielopłaszczyznowej komunikacji interpersonalnej), doradzam (jako doradca biznesowy), przeprowadzam przez pożądaną zmianę (jestem coachem). Służę moją szeroką wiedzą, a zwłaszcza doświadczeniem, zdobytym w czasie 25 lat prowadzenia firmy na niełatwym łódzkim rynku. Myślę, że warto to wykorzystać w kolejnej kadencji Sejmiku!

Ważną część mojego życia stanowi działalność społeczna na rzecz różnych środowisk. W samorządzie branżowym zaangażowana byłam – jako wiceprezes Polskiej Izby Firm Szkoleniowych – w popularyzację rozwoju i uczenia się przez całe życie. Organizowałam i koordynowałam ogólnopolskie kampanie społeczne, jak DNI UCZENIA SIĘ DOROSŁYCH, trzykrotnie z finałem w Łodzi, podobnie jak dwa ostatnie Kongresy Edukacji Pozaformalnej, Wielki Test Języka Angielskiego – 4 edycje w Łódzkiem. Do dziś zajmuję się promocją idei uczenia się dorosłych i w ramach Izby, jako wiceprzewodnicząca Rady PIFS, i w ramach Stowarzyszenia Lifelong Learning, jako jego Prezes.

Jestem inicjatorką Łódzkiego Salonu Gospodarczego – miejsca spotkań i dyskusji przedsiębiorców, środowiska naukowego, samorządu terytorialnego i wszystkich zainteresowanych z wybitnymi przedstawicielami życia społecznego i gospodarczego. Salon (od 2013) gościł wicepremierów, ministrów, posłów, w tym do Parlamentu Europejskiego, senatorów, liderów partii politycznych i wybitne postaci z organizacji pozarządowych.

Intensywnie działam na rzecz samorządu gospodarczego – od 6 lat jestem członkiem zarządu Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej, obecnie jej wiceprezesem. Jestem też wiceprezesem Klubu 500-Łódź, stowarzyszenia wspierającego rozwój gospodarczy Regionu, konsultującego wszystkie dokumenty i decyzje rozwojowe.

Choć jako przedsiębiorca opowiadam się za liberalną polityką gospodarczą, to zachowałam dużą wrażliwość społeczną. Miarą człowieczeństwa jest to, jak opiekujemy się tymi członkami naszej wspólnoty, którzy nie są w stanie samodzielnie o siebie zadbać. Oczywiście chętniej rozdaję wędki niż ryby, ale w centrum mojej uwagi pozostają ludzie chorzy, samotni seniorzy, osoby niepełnosprawne, dzieci pozostające bez opieki rodzicielskiej i wszyscy, z którymi los obszedł się okrutnie. Było to również przedmiotem prac sejmikowej komisji, której przewodniczę – Komisji Ochrony Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej.

Wspieram kobiety, które podejmują trud pójścia drogą kariery menedżerskiej, zakładają własne firmy, albo po prostu aktywnie uczestniczą w życiu społecznym i publicznym. Z dumą wymieniam trofea za tę część mojej działalności społecznej: Kobieta Roku 2011, Kobieta Kreuje 2012, Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet 2014, Kobieta Przedsiębiorcza Województwa Łódzkiego 2014, Businesswoman Roku 2014.

Jestem mężatką, mam dwoje dorosłych dzieci, więc nic nie stoi na przeszkodzie, bym rzuciła się w wir pracy na rzecz wszystkich mieszkańców naszego Regionu! Zwłaszcza, że mój mąż chętnie zajmie się naszymi ukochanymi roślinami – też je uwielbia.

W nadchodzących wyborach samorządowych startować będę z pozycji nr 6 w okręgu nr 1 (Łódź). Pragnę kontynuować pracę w Sejmiku Województwa Łódzkiego, stawiając do dyspozycji moją energię, doświadczenie i skuteczność. Zawsze najważniejszy jest dla mnie rozwój – rozwój naszego leżącego w sercu Polski regionu, rozwój gospodarczy i rozwój społeczny. Teraz kolej na zdrowie jego mieszkańców, wsparcie dla młodych rodzin i mądrą politykę senioralną, czyste powietrze, zrównoważoną gospodarkę opartą o wdrażanie rodzimych innowacji – po prostu godne życie! Tym pragnę zajmować się w następnej kadencji samorządu. A przy okazji chciałabym poprawić los naszych braci mniejszych, bo zwierzątka same sobie nie poradzą!

Proszę o Państwa głosy!